Poradíte ohľadom užívania čípkov Progestanelle?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu pri užívaním čípkov Progestanelle. Pani doktorka mi čípky predpísala formou elektronického receptu, takže neviem aké balenie predpísala.

V lekárni mi pani povedala, že balenie, ktoré predpísala doktorka nemá a dala mi 200 mg balenie so 45 tobolkami a povedala, že mám brať 1-0-1 počas 16-25 dňa. Teda mi to vychádza 400 mg na deň (snažíme sa o bábo rok).

Nie je to príliš veľká dávka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

radšej sa poraďte so svojím lekárom. Nevieme čo ste mali na recepte, preto bude lepšie ak zavoláte lekárovi.

Odporúčaná denná dávka podľa príbalového letáku je 200 - 300mg. Progestanelle sú kapsuly určené na perorálne použitie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová