Poradíte mi lieky a mastičky na silné akné?

Zodpovedané
9. aug 2019

Dobrý deň,

vysadila som hormonálne tabletky a moja pleť je každým dňom v horšom stave.

Poradíte mi nejaké lieky a mastičky na silné akné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hormonálne zmeny často spôsobujú problémy s pleťou. Je potrebné ju hlavne dôkladne čistiť. Na to odporúčam kozmetiku La Roche z rady Effaclar.

Používa sa na čistenie problematickej pleti. Konkrétne produkt La Roche-Posay Effaclar gel obsahuje pleťové mlieko a micelárny roztok v jednom. Slúži na odstránenie mastnoty a nečistout z pleti. Nanášajte ráno a večer, gél napeňte v dlaniach s troškou vody a vmasírujte do pokožky. Potom opláchnite.

Po vyčistení pleti je vhodné aplikovať krém La Roche-Posay Effaclar Duo+, ktorý regeneruje pokožku, zabraňuje množeniu baktérii a ukľudňuje začervenanie. Je to aj vhodný podklad pod make-up.

Určite by som najprv zvolila takýto postup, aby sa pleť postupne čistila a zabránili by ste tak jej zhoršovaniu.

Čo sa týka liekov, tak na veľmi silné akné sa predpisujú tablety s Izotretinoínom. Odporúčam však sa im vyhnúť, pretože majú veľa nežiaducich účinkov. Preto zvoľte radšej možno dlhšiu ale zdravšiu cestu pre Vašu pleť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová