Pomôžu mi doplnky výživy pri menopauze?

Zodpovedané
14. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 43 rokov, jedno dieťa a v prechode zatiaľ nie som. Užívam hormonálnu antikoncepciu, takže menštruáciu mám pravidelnú.

Ale už si všímam isté zmeny na sebe - krvácanie je slabšie a trvá kratšie. Navyše začínam na sebe pozorovať aj ďalšie príznaky toho, že už na tom hormonálne nie som najideálnejšie.

Pomôže mi užívanie výživových doplnkov na zmiernenie menopauzy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam najskôr navštíviť gynekológa, aby Vám urobil rozbor krvi na hormóny. Takto lekár presne zistí, či už u Vás začína menopauza. Nemusí ísť o menopauzu, môžte mať napríklad aj zhoršený krvný obraz.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová