Pomôže trojročnému synovi na vlhký kašeľ Trifed a Stoptussin?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

môj trojročný syn má silný vlhký kašeľ zo zatekajúcich soplíkov. Hrdlo má podľa ORL a pediatričky čisté. A aj dýchanie je vraj v poriadku.

Pomôže mu žltý Trifed a Stoptussin sirup?

Ďakujem

Dobrý deň,

žltý Trifed by bol vhodný ak by synčeka trápil suchý kašeľ, resp. sople, ktoré sa nedajú vysmrkať.

Pri vlhkom kašli spôsobenom zatekaním je vhodné zvoliť sirup na podporu vykašlivania a rozpustenie hlienov. Napr. Solmucol. Dbať na zvýšenú nosnú hygienu (používajte hypertonickú morskú vodu) a zvýšený príjem tekutín.

Pred spaním môžete podať jednu dávku Stoptussin sirupu, aby syna hlieny v noci nedráždili na kašeľ a mohol sa vyspať. Uložte ho do vyvýšenej polohy, aby sa čo najviac obmedzilo stekanie soplíkov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut