Pomôže mi Hyalutidin, keď ma bolia kolená?

Zodpovedané
11. jún 2019

Dobrý deň,

mám nadváhu 30 kg a od januára 2019 som začala cvičiť. Začali ma bolieť kolená. Kolagen 2000 a Comlex 6 Aktiv nepomáha.

Mohol by mi pomôcť výživový doplnok Hyalutidin?

Existuje niečo iné, čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

takýchto prípravkov je na trhu mnoho. To či pomáhajú závisí aj od stavu pacienta, teda hlavne od veku a zdravotného stavu kĺbov ( ako máte poškodené chrupavky ).

Môže Vám to pomôcť ale aj nemusí, určite Vám to však neuškodí 😉

Podľa mňa je ale normálne, že keď ste svojou váhou začali aktívne zaťažovať kolená, tak Vás bolia. Nárazovo Vám pomôžu len lieky od bolesti.

Ak ste však začali pravidelne cvičiť a máte bolesti, mali by ste si podľa mňa dať skontrolovať kĺby lekárom, aby ste si náhodou neublížili.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová