Podľa čoho sa dávkuje Clexane v tehotenstve?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania Clexanu v tehotenstve. Mám trombofílný stav FV Leiden heterozygot.

Koľko mg injekcie by som mala mať?

Podľa čoho sa to určuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

Clexane sa dávkuje rôzne. Záleží od toho, či sa jedná o preventívny stav alebo liečebný.

Ak sa Clexane podáva preventívne, tak ide o Clexane 0,2 - 0,4 1x denne.
Ak sa Clexane podáva liečebne, tak ide o silu Clexane 0,6 a vyšiie a dávka sa podáva 2x denne. Takisto pri dávkovaní sa zohľadňuje váha človeka.

Dávkovanie sa dá upraviť samozrejme aj individuálne a to pozorovaním hladiny tzv. anti Xa, ktorú zistíte bežným odberom krvi.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová