Po užití lieku Xonvea som vracala. Je bezpečnejšie užiť rannú tabletu?

Zodpovedané
Včera o 10:02

Dobrý deň,

som v 26. týždni tehotenstva a včera som 4 hodiny po večeri užila Xonveu. Do 15 minút som vracala. V pribalovom letáku nie je napísané, že či sa v takom prípade už liek vstrebal, alebo treba užiť ďalšiu tabletu.

Je bezpečnejšie užiť rannú tabletu, aj keď užívam len jednu večer?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste ju vyvracali a nie ste si istá či sa vstrebalo (pravdepodobne nie), tak ste mohli užiť ďalši tabletu.

Užívajte ich tak ako Vám kázal lekár. Ak to správne chápem, tak večer.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie