Po použití Mar Plus mi tečie z nosa krv

Zodpovedané
11. feb 2019

Dobrý deň,

na bežnú hygienu nosa užívam morsku vodu Mar Plus. Vždy po použití sa mi začne spúšťať z nosa krv. Skúsila som ju vysadiť, vtedy to bolo ok. Keď som ju začala znovu používať, bolo to o tom istom.

Môže morská voda spôsobovať krvácanie z nosa? Čo mám používať na hygienu nosa?

Ďakujem

Dobrý deň,

morská voda obsahuje soli, takže môže sa stať, že keď máte slabšie steny žiliek v nose, podráždila Vám sliznicu a tečie Vám krv.

Na nejaký čas teda vynechajte akúkoľvek morskú vodu a používajte Gelitaspon na spevnenie žiliek. Je to taká hubka, ktorú sa dáte do nosnej dierky a po chvíli sa rozpustí a vstrebe. Slúži jednak na zastavene krvácania a aj na spevnenie cievnych stien.

Keď sa Vám nosná sliznica zregeneruje, tak môžte opäť používať morskú vodu, ale najlepšie s kyselinou hyalúronovou, ktorá pôsobí šetrne na sliznicu a nevysušuje ju.

Túto kombináciu morskej vody a kyseliny hyalúronovej obsahuje sprej Aliamare. 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová