Po nosení rúška som sa extrémne vyhádzala na lícach. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

po nosení rúška som sa extrémne vyhádzala na lícach. Predtým som mala akné iba v T zóne a líca boli vždy bezproblémové.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pod rúškom sa koža zaparuje, čo pomáha šíreniu baktérií a tvorbe vyrážok.
Dôležité je, aby ste si poctivo dvakrát denne čistili tvár micelárnou pleťovou vodou. Nenoste make-up a tvár si vždy, keď prídete domov umyte vlažnou vodou.

Ako prvú pomoc pri tvorbe akné použite zinkovú masť, ktorá Vám vyrážky čo najskôr zasuší.
Takisto odporúčam používať balzam La Roche-Posay Cicaplast Baume B5, ktorý pôsobí na pokožku regeneračne aj protizápalovo.

Zinková masť

Zinková masť má ochranný a upokojujúci účinok. Je určená na opary a podráždenú pokožku.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

  3 skúsenosti

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 je upokojujúci a obnovujúci balzam.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová