Po akej dobe po užití Novalginu môžem užiť Dexametazón?

Zodpovedané
2. sep 2024

Dobrý deň,

som druhý deň po ožiarení hlavy kvôli nezhubnému nádoru (Adenóm hypofýzy) Cyberknife v Bory. Lekár mi dal liek dexametazon, ale keďže mám adenóm hormonálne aktívny povedal, že nech ho beriem len v nutnom prípade podľa potreby. Keďže som v liečbe už roky a beriem pravidelne lieky od endokrinológa bojím sa, aby som si týmto liekom ešte viac neuškodila. Preto som od bolesti vzala len Novalgin, ale keďže predpísaný liek pôsobí aj proti možnému opuchu mozgu po ožiari.

Po akej dobe po užití Novalginu môžem užiť predpísaný Dexametazón v prípade ťažkosti ako je napríklad bolesť hlavy?

Bojím sa, aby tam predsa len nenastal nejaký opuch. Viem, že Novalgin len tlmí bolesť.

Ďakujem

Dobrý deň,

Novalgin s Dexametazónom sa vzájomne neovplyvňuje. Všeobecne aspoň po 1 - 2 hodinách užite liek.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie