Ovplyvňuje B komplex a Novanight spánok?

Zodpovedané
31. mar 2019

Dobrý deň,

užívam B komplex 1 x denne a občas aj Novanight na spanie. Ten tiež obsahuje vitamín B6 0,48 mg. Lekárka mi povedala, že vitamíny by sa mali užívať len v poludňajších hodinách, max. do nejakej 16.00 hod.

Môže užívanie týchto dvoch prípravkov ovplyniť spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

Novanight sa používa pri problémoch najmä so zaspávaním. Malo by Vás to ukľudniť a lepšie pripraviť na spánok.

Vitamín B6 slúži na správne fungovanie nervového systému a psychickej činnosti a zároveň prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Skúste to užívať s časovým odstupom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová