Ovplyvňuje Aflamil, Guajacuran, Sumatriptan alebo Thyrozol účinok antikoncepcie?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

beriem antikoncepciu Daylette. Seklo ma v krížoch a dostala som injekciu Almiral. Neurológ mi predpisal na mesiac Aflamil 2x1 a Guajacuran 2x1. A Sumatriptan v prípade migrény. Endokrinológ mi dal Thyrozol 10 mg 1-0-1. Kožná Metionin na vlasy.

Neovplyvňuje niektorý z vyššie spomenutých liekov účinok antikoncepcie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Dané lieky sa vzájomne neovplyvňujú a neovplyvňujú ani účinok antikoncepcie.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie