Odporúčate preventívne podávanie Omega 3 mastných kyselín dvojročnému dieťaťu?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

mám dvojročného zdravého syna. Jediný problém má s pomalším priberaním a rastom. Je menší ako ostatné detičky, ale stále je v tabuľke. Užíva vitamín D, C a probiotiká.

Odporúčate preventívne podávanie Omega 3 mastných kyselín?

Ďakujem

Dobrý deň,

Omega 3 kyseliny sú esenciálne kyseliny, ktoré si telo nedokáže vyrobiť samo. Príjmame ich vo forme stravy (ryby, semienka, avokádo) alebo vo forme výživových doplnkov.
Ak má sym dostatočne pestrú skladbu stravu nie je potrebné ich podávať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut