Odporúčate liečbu Broncho-Vaxom?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Broncho-Vaxom.

Odporúčate liečbu Broncho-Vaxom?

Aké sú plusy a mínusy?

Aká je úspešnosť liečby?

Musí byť dieťa pri užívaní izolované od kolektívu?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Broncho-Vaxom obsahuje bakteriálne lyzáty. Tieto lyzáty zvyšujú prirodzenú imunitnú odpoveď organizmu detí na infekcie dýchacích ciest. Patrí teda do skupiny imunostimulancií.

Osobne liečbu Broncho-Vaxom odporúčam a nevidím v nej žiadne mínusy.

V klinických štúdiach sa preukázalo, že Broncho-Vaxom znižuje závažnosť a frekvenciu výskytu infekcií dýchacích ciest. Potvrdila sa aj znížená spotreba antibiotík alebo inej súbežnej liečby, ako napríklad bronchodilatancií v prípade infekcií.

Dieťa môže, tak ako aj predtým, byť súčasťou kolektívu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut