Odporúčate doplnenie Omega 3 mastných kyselín dieťaťu, ktoré nejedáva ryby?

Zodpovedané
28. aug 2022

Dobrý deň,

v našom rodinnom jedálničku sa ryby často nevyskytujú. Môj 11-mesačný syn je veľký nejedák.

Odporučili by ste mu (prípadne aj nám rodičom) pridať Omega 3 mastné kyseliny z lekárne?

V akej forme?

Od akého veku?

Ktoré konkrétne?

Ďakujem

Dobrý deň,

Omega 3 kyseliny sú esenciálne kyseliny, ktoré si telo nedokáže vyrobiť samo.Ak nie sú dostatočné zastúpené v strave, je vhodné ich doplniť vo forme výživových doplnkov.

Deti od 1 roku veku môžu užívať MÖLLER´S Omega 3 Môj prvý rybí v dávke 2,5 ml denne. Olej Je možné podávať samostatne na lyžičke alebo pridávať do detského pokrmu (napríklad jogurtu).

Pre dospelých odporúčam Jamieson Omega-3 Select 1000 mg vo forme želatínových kapsúl.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut