Musím užívať Ascorutin počas tehotenstva?

Zodpovedané
21. máj 2019

Dobrý deň,

v piatok som po prvom vyšetrení u lekára mala hnedastý výtok aj akoby so zrazeninou. Išla som hneď na pohotovosť a tam sa ukázalo, že bábo je úplne v poriadku. Dali mi Duphaston a Ascorutin.

Duphastom beriem, vraj to je pre výživu malého a proti tomu, aby som nepotratila. Z diskusií som sa dočítala, že Ascorutin sa neodporúča užívať ženám, keď sú tehotné. Ja už vôbec nemám výtok a tak ho neberiem.

Robím správne, keď ho neužívam?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ascorutin obsahuje vitamín C a rutín na spevnenie cievnych stien. Bežne ho lekári predpisujú v skorej gravidite pri krvácaní.

Informujte sa u svojho ošetrujúceho lekára, ako dlho je potrebné užívať Ascorutin, aby ste sa vyhli možnosti, že sa Vám krvácanie náhodou vráti.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová