Musím abstinovať počas liečby liekom Luivac?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

alergologička mi predpísala liek Luivac, nakoľko som v poslednej krátkej dobe mala opakované infekty močových ciest. V príbalovom letáku som sa však dočítala, že sú na opakované infekty dýchacích ciest.

Je to v poriadku?

Doba podávania liekov má byť trojmesačná. Mám predpísané 2 balenia. 28 dní užívania, 28 dní pauza a opäť 28 dní užívať.

Musím počas tejto celej doby abstinovať?

V letáku sa nič o tom neuvádza.

Ďakujem

Dobrý deň,

účinok Luivacu spočíva v stimulácii spoločného imunitného systému slizníc, zvýši sa špecifická imunita vo všetkých tkanivách. Možno ho teda použiť aj pri infekciách močových ciest.

Úplná abstinencia vyžadovaná nie je ale tak ako pri užívaní väčšiny liekov je vhodné príjem alkoholu znížiť na minimum.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut