Môžem v tehotenstve kombinovať Femibion 2 a Globifer forte?

Zodpovedané
16. dec 2022

Dobrý deň,

som v 26. týždni tehotenstva a výsledky z krvi spred týždňa ukazujú hraničný hemoglobín - hodnota 122. Lekár mi odporučil užívať Globifer forte 1 tabletu. Zabudla som mu však povedať, že užívam celé tehotenstvo Femibion. V 1. trimestri Femibion 1, od začiatku 2. trimestra Femibion 2 a rada by som v jeho užívaní pokračovala. Femibion tiež obsahuje železo, aj keď menej ako Globifer.

Je možné tieto 2 produkty kombinovať?

Prípadne užívať ráno Femibion a večer Globifer.

Nebude užitie celej tablety Globifer v tomto prípade priveľa a nemám užiť radšej len polovicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri potvrdenom nedostatku železa môžete užívať oba prípravky v množstve odporúčanom lekárom.

Dodržujte minimálne dvojhodinový rozostup medzi preparátmi.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut