Môžem v prvom trimestri užiť Panadol a Calcium chloratum?

Zodpovedané
22. nov 2021

Dobrý deň,

som v prvom trimestri a mám kašeľ. Teplota mi stúpla na 37,4 - 37,7°C.

Môžem užiť Panadol a Calcium chloratum?

Neuškodí to bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Panadol Novum a Calcium Chloratum teva sa pri dodržaní dávkovanie v tehotenstve užívať môže.

Teplotu znižujte až v prípade, ak vystúpi nad 38°C. Do tejto hodnoty váš organizmus zvýšenou teplotu aktivuje imunitný systém.

Panadol Novum 500 mg

Panadol Novum 500 mg je liek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Šetrí žalúdok.

Calcium Chloratum teva

Calcium Chloratum teva je liek s obsahom vápenatej soli, z ktorej sa v organizme uvoľňujú ióny vápnika.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut