Môžem užívať Sumamed, keď plne dojčím novorodenca?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

náš škôlkar doniesol domov Covid-19 a ja som sa tiež nakazila. Predpokladám, že aj naše mesačné bábätko. Mám bolesť hlavy a horúčkovité stavy, nedarí sa mi zrážať teplotu. Teda maximálne na 38,5°C.

Obvodný lekár mi predpísal Sumamed.

Môžem užiť tento liek, keď plne dojčím syna?

Je to bezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

azitromycín ako účinná látka lieku Sumamed sa vyplavuje do materského mlieka.

Ak je dieťa plne dojčené, zvyčajne sa zvolia iné antibiotiká. Rozhodnutie je ale na lekárovi, ktorý plne pozná váš zdravotný stav.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut