Môžem užívať Stadapyrin v tehotenstve?

Zodpovedané
17. feb 2020

Dobrý deň,

môj doktor mi predpísal Stadapyrin kvôli vysokému riziku preeklampsie a rastovej retardácie. Mám brať 150 mg denne.

Nemôže mi to nejako poškodiť?

V letáku je napísané, že najvyššia dávka je 100 mg a že v tehotenstve sa nesmie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ste pod kontrolou lekára, preto by ste sa nemali obávať. Vyššie dávky ako 100 mg nie sú úplne vylúčené, je však málo klinických skúseností s nimi.

Ak by ste pociťovali počas užívania hocijaké zhoršenie stavu, neváhajte a hneď sa hláste u svojho lekára.

Držím palce a prajem príjemné tehotenstvo.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová