Môžem užívať Smectu predtým ako začnem brať antibiotiká?

Zodpovedané
13. dec 2021

Dobrý deň,

vo štvrtok som mala kyret a po zobudení mi bolo veľmi zle. Viackrát som vracala a na druhý deń som mala hnačku. V nedeľu som sa zase dostala do nemocnice, museli mi spraviť ešte jeden kyret. Po zobudení mi nebolo nič, ale 3 dni predtým som už skoro vôbec nič nejedla. Dnes ma pustili domov a zase veľmi hnačkujem. Dostala som antibiotiká, ktoré mám začať užívať od zajtra.

Môžem medzitým užívať aj Smectu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, kľudne si nasaďte Smecta. Môžete s jej užívaním pokračovať aj popri antibiotikách, len treba myslieť na dvojhodinový odstup (Smecta je adsorbent - pri súbežnom užití s iným liekom sa liek stáva neúčinným).

Ak by Smecta nepostačovala na zastavenie hnačky, môžete ju vymeniť za Imodium.
Začnite postupne s ryžovým, mrkvovým odvarom, sucháre. Samozrejme tekutiny radšej častejšie po menších množstvách (čierny čaj, slané minerálne vody). Prípadne v lekárni sa dá kúpiť hotový zavodňovací roztok.

Smecta

Smecta je prírodný čistený íl s vysokou väzbovou kapacitou. Nevstrebáva sa, vylučuje sa stolicou.

Imodium 2 mg

Imodium 2 mg - tvrdé kapsuly, liek dostupný bez lekárskeho predpisu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut