Môžem užívať Paralen v 36. týždni, keď mám silné bolesti zuba?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

som v 36. týždni a mám silné bolestí zuba a ďasna. U lekára som objednaná až v pondelok.

Môžem užívať Paralen?

Ak áno, tak koľkokrát denne?

Plus mi v lekárni dali Mundisal gel, no nejako nepomáha. Tak vyplachujem repíkom.

Môžem?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Paralen 500 môžete užiť v treťom trimestri tehotenstva. V tehotenstve sa odporúča vždy užívať čo najmenšiu dávku. Maximálne by ste mali dávať tabletu každých 6 hodín, ak je to nutné.
Môžete užívať repíkové výplachy.

Ak Vás zubár napriek tomu, že ste tehotná objednal až na pondelok. Odporúčam Vám navštíviť zubnú pohotovosť.

Paralen 500

Paralen 500 je liek s analgetickým a antipyretickým účinkom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová