Môžem užívať Pamycon do nosa v 20. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

som v 20. týždni tehotenstva a mám silnú nádchu. Nespala som už druhú noc. Nedokážem riadne dýchať a morská soľ mi nezaberá. Začínam cítiť aj hrdlo. Babské recepty tiež nepomohlo.

Môžem užívať Pamycon do nosa?

Ďakujem

Dobrý deň,

Pamycon sú antibiotické kvapky, ktoré sa počas tehotenstva krátkodobo používať môžu, ale až potom, čo Vám ich predpíše lekár. Sama by ste si ich nasadiť nemali.

Vyskúšajte Pinio - Nasal nosné kvapky, ktoré obsahujú rastlinné silice na uvoľnenie upchatého nosa. Prípadne môžete skúsiť detský Nasivin 0,01%.

Na bolesť hrdla použite Florsalmin.

Pinio - Nasal nosné kvapky

Pinio - Nasal nosné kvapky sú bylinné kvapky s éterickými olejmi. Vhodné aj do inhalačných prístrojov a pre aromaterapiu.

Kvapky Nasivin 0,01%

Kvapky Nasivin 0,01% patria do skupiny liekov nazývaných otorinolaryngologiká. Liek je určený novorodencom a dojčatám do 1 roku.

Florsalmin

Florsalmin je zriedený vodno-alkoholový extrakt zo šalvie lekárskej s protizápalovým a protimikrobiálnym účinkom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut