Môžem užívať lieky na úzkosť, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

mám 3-mesačnú dcérku a pred tromi týždňami prišli na mňa dosť veľké úzkosti. Pred tehotenstvom som užívala Escitil a príležitostne Frontin. Celé tehotenstvo som zvládla v poriadku bez liekov. Ako sa narodila dcérka, začalo ťažké obdobie, veľa stresov a aj problémov v rodine.

Doktorka mi predpísala Sertralin 50 mg. Dcérku dojčím. Dnes je to už dva týždne, čo beriem lieky a ešte stále sa necítim lepšie.

Za aký čas môžem čakať zlepšenie?

Je možné zvýšiť dávku počas dojčenia?

Môžem si dať príležitostne Frontin?

Je Xanax škodlivý pri dojčení?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nástup terapeutického účinku Sertralinu je možné pozorovať do 7 dní, avšak bežne sa plný terapeutický účinok prejaví až po dlhšom čase.

Dávkovanie je možné zvýšiť len na odporúčanie lekára.

Frontin sa v období dojčenia užívať nesmie.

Alprazolam ako účinná látka lieku Xanax sa v malom množstve vylučuje do materského mlieka. Počas dojčenia sa rovnako neodporúča.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut