Môžem užívať lieky na tlak v prípade možného tehotenstva?

Zodpovedané
28. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom liekov na tlak a možného tehotenstva. Menzes mi mešká 4 dni a ja užívam Concor a Atacand na tlak.

Môžem užívať lieky i naďalej, keď test nie je pozitívny?

Môžu sa lieky na tlak užívať v prípade pozitívneho testu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lieky na tlak pravdepodobne budete musieť užívať aj počas tehotenstva. Zatiaľ ich užívajte tak ako doteraz.

Ak zistíte, že ste tehotná poraďte sa svojím kardiológom. Kardiológ najlepšie zhodnotí, či budete užívať počas tehotenstva rovnaké lieky, alebo ich zmení. Prípadne zmení dávkovanie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová