Môžem užívať kapsule Polygynax, ktoré majú majú expiráciu v marci 2022?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

doma mám vaginálne kapsule Polygynax, ale doba expirácie je do marca 2022. Ešte nie sú rozbalené. Mám svrbenie a pálenie, momentálne moja gynekologička neordinuje.

Môžem ich užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

doba použiteľnosti marec/2022 znamená, že je možné liek používať do konca uvedeného mesiaca.

Napriek tomu, neodporúčam svojvoľne si tento liek "naordinovať". Obsahuje kombináciu antibiotík, mal by Vás vyšetriť gynekológ a rozhodnúť či je táto liečba vhodná.

Zatiaľ môžete na zmiernenie príznakov používať Idelyn Beliema Effect vkladacie tablety. Obsahujú kyselinu mliečnu a laktobacily, vhodné pri oboch typoch infekcie - kvasinkovej aj bakteriálnej.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut