Môžem užívať Isoprinosine a Verrumal, keď dojčím 1,5-ročnú dcérku?

Zodpovedané
19. jún 2024

Dobrý deň,

dnes mi bol od kožnej lekárky predpísaný Isoprinosine sirup 5 ml ráno a večer a lokálne raz denne Verrumal na také ploché bradavice na rukách.

Môžem užívať Isoprinosine a Verrumal, keď dojčím 1,5-ročnú dcérku?

Pani doktorke som vravela, že dojčím a aj sa snažíme o tehotenstvo. V letáku a internete som našla protichodné info. Pani doktorka predpísala sirup vraj iba v takej malej dávke, že by to malo byť v poriadku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí to od množstva faktorov - ako často sa dcérka dojčí, v akej dávke beriete sirup a pod. Skrz budúce tehotenstvo lieky môžu predstavovať problém.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie