Môžem užívať Ibalgin Rapidcaps 400 mg, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Ibalgin Rapidcaps 400 mg. Mávam migrény a snažím sa bolesť vydržať. Keď je bolesť veľká, tak si dám Ibalgin Rapidcaps.

Odporučili mi ho v lekárni. Ešte plne dojčím štvormesačné dieťa, tak najskôr dieťa nakojím, dám si liek a kojím až po 6. hodinách.

Neuškodí liek dieťaťu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Ibalgin sa do materského mlieka vylučuje len vo veľmi nízkych koncentráciách, preto by nemal mať vplyv na dojča.

Ak kojíte po 6 hodinách od užitia tablety, tak sa nemusíte obávať. Dovtedy sa liek odbúra.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová