Môžem užívať Covirin v tehotenstve?

Zodpovedané
13. dec 2021

Dobrý deň,

som tehotná a mám postcovidový syndróm. Ledva žijem. Musím sa starať ešte o malú dcérku.

Môžem užívať Covirin v tehotenstve, ak nebudem užívať žiadne ďalšie vitamínové preparáty?

Pokiaľ liek užívať nemôžem, môžete mi napísať konkrétny dôvod?

Ďakujem

Dobrý deň,

výrobca užívanie Covirinu pošas tehotenstva neodporúča kvôli nedostatku infomácii o bezpečnosti. Resp. užívať po konzultácii s lekárom.

Prešla som si zloženie a zastúpenie jednotlivých zložiek. Ja osobne vidím problém v dávke. Podľa odporúčania by ste mali užiť 4 kapsuly denne. Taká vysoká dávka počas tehotenstva určite bezpečná nie je.

Aby boli dodržané stanovené limity pre zastúpené vitamíny a minerály počas tehotenstva, tak môžete užiť maximálne 1 kapsulu Covirinu denne.

OnePharma Covirin

OnePharma Covirin obsahuje 13 aktívnych farmakologických zložiek, ktoré synergicky pôsobia ako imunitný booster proti vírusom. Napr. SARS-CoV-2, influenza vírusu (chrípka), rinovírusom, herpes vírusom a iným.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut