Môžem užívať betakarotén, kyselinu hyalurónovú a kolagén, keď dojčím 6 mesačné dieťa?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania doplnkov počas dojčenia 6 mesačného dieťaťa.

Môžem užívať betakarotén, kyselinu hyalurónovú a kolagén?

Všetky vitamíny mám zvlášť. Aktuálne beriem vitamíny pre dojčiacie matky. Potrebujem kolagén na kosti, hyalurón na pleť a betakarotén na ochranu pred slnkom do leta.

Ďakujem

Dobrý deň,

kolagén a kyselinu hyalurónovú užívať počas dojčenia môžete.

Opatrne ale s betakaroténom. Uvádzate, že užívate vitamíny pre dojčiace, vo väčšine z nich je zastúpený vitamín A . Betakarotén je prekurzorom vitamínu A. Súbežne užívanie by predstavovalo vysoký príjem, ktorý sa neodporúča.

Skontrolujte teda najskôr zlozenie vitamínov pre dojčiace matky, ktoré užívate.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut