Môžem užívať antibiotiká Axetine v nadväznosti na Xorimax?

Zodpovedané
6. mar 2022

Dobrý deň,

užívam tretie balenie antibiotík Xorimax 500 mg a potrebujem pokračovať v antibiotickej liečbe. Momentálne je dostupný len liek Axetine 500 mg. Pri oboch liekoch je síce liečivom cefuroxím, avšak ostatné zložky lieku sú rozdielne.

Môžem pokračovať v liečbe liekom Axetine 500 mg?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete v liečbe pokračovať liekom Axetine. Dôležitý je obsah účinnej látky, ktorá je v oboch liekoch rovnaká.

Sprievodné látky sa môžu líšiť, účinok neovplyvňujú, umožňujú výrobu lieku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut