Môžem užíva Egilok v tehotenstve?

Zodpovedané
27. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania Egiloku. Pred tehotenstvom som užívala Concor Cor 2,5. Keď som otehotnela, tak som ho vysadila.

Som v 32. týždni a vrátila sa mi sínusová tachykardia s tým, že mi aj stúpa tlak. Lekár mi predpísal Egilok 50 s tým, že v prípade búšenia si mám dať polku tabletky. Včera a dnes som si dala polku tabletku, ale nezaberá.

Môže si zvýšiť dávkovanie a užiť jednu celú tabletku?

Môžem kombinovať Egilok a Paracetamol?

Mám blokády hrudnej chrbtice a bolo mi povedané, že v prípade potreby mám užiť Paracetamol.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

o zvýšení dávky Egiloku sa určite poraďte s lekárom.

Kombinovať Paracetamol a Egilok môžte.

Paracetamol môžte užívať v treťom trimestri.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová