Môžem užiť Stoptussin kvapky, alebo Mugotussol 4 hodiny po dojčení?

Zodpovedané
29. júl 2019

Dobrý deň,

mám dlhšie kašeľ a prírodné prípravky mi nepomáhajú. Moje dieťa dojčím len občas.

Môžem užiť Stoptussin kvapky, alebo Mugotussol 4 hodiny po dojčení?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri týchto voľnopredajných liekov nie je známe či prechádzajú do materského mlieka.

Zvolila by som radšej Stoptussin kvapky. Tie sa používajú aj pri malých deťoch, preto by nemali škodiť.

Mugotussol obsahuje dextrometorfan a ten by mohol mať tlmivý účinok na dýchanie aj pre dojča.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová