Môžem tobolku zinku otvoriť a vysypať obsah do nápoja?

Zodpovedané
23. nov 2021

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcéra nedokáže prehltnúť tabletku. Vždy jej ju treba rozmrviť, alebo ju sama pohryzie. Chcem jej dávať zinok v malých podlhovastých tobolkách na posilnenie imunity.

Môžem jej tobolku otvoriť a vysypať obsah do nápoja?

Alebo môžem dať obsah tobolky na lyžičku a dať je to zapiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, kapsulu môžete otvoriť a zinok rozpustiť v malom množstve čistej vody, zapiť dostatočným množstvom vody.

Nezabudnite na dvojhodinový časový odstup od mliečnych výrobkov.

Laktoaktívne kapsuly so zinkom

Laktoaktívne kapsuly so zinkom obsahujú 8 miliárd živých laktobaktérií, ktoré sa do čriev dostávajú živé a zinok, ktorý prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Neobsahujú lepok, laktózu a sú vhodné aj pre vegetariánov

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut