Môžem súčasne užívať Duspatalin, Algifen, Helicid, Citalec a magnézium?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o kombinácii liekov.

Môžem súčasne užívať Duspatalin, Algifen, Helicid, Citalec a magnézium?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Duspatalín v kombinácií s Algifenom zosilňuje svoj účinok. Táto kombinácia nie je vhodná.

Obdobne sa neodporúča ani súbežne užívanie Citalopramu a Helicidu, preto na to upozorníte predpisujúceho lekára, najmä ak sa u Vás vyskytnú búšenie srdca, mdloby alebo točenie hlavy.

Zvyšné lieky sa ovplyvňujú len minimálne.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie