Môžem pred ovuláciou používať čapíky MYOovunelle a po Progestanelle?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

doktorka mi predpísala Progestanelle na podporu počatia, resp. na problém s počatím. Čítala som, že by sa tento liek mal užívať až po ovulácii. Inak ju môže vraj blokovať.

Môžem pred ovuláciou používať čapíky MYOovunelle a po ovulácii Progestanelle?

Ďakujem

Dobrý deň,

čapíky MYOovunelle sa zavádzajú každý druhý deň (najlepšie večer pred spaním) počas predovulačného obdobia (od 11. do 16. dňa pri pravidelnom 28-dňovom cykle). Pohlavný styk plánujte minimálne 6 hodín po vložení čapíka.

Progestanelle užívajte podľa odporúčania lekárky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut