Môžem použiť kombináciu Vitella Ictamo, hnedý Ichtyol a kyselinu mliečnu?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

lekár mojej 3-ročnej dcérke predpísal hnedú 2% Ichtyol pastu v Syndermane na zapálené, problémové miesta a odporučil premasťovať ich 1% kyselinou mliečnou. Obe sú výborné, ale bol momentálne má dcéra už predpísaný Locoid. Mám ho zmiešať s Ichtyolom a do 7 dní jej ho aplikovať. Zatiaľ som to takto nepoužila, vymenila som aj prášok a zdá sa mi, že je to lepšie s čistým hnedým 2% Ichtyolom.

Spomenula som si ale, že staršej dcérke na problémové, nezapálené miesta pomohol v minulosti aj Vitella Ictamo (ichtyol 3%, oxid zinočnatý 10%). Mladšej na tie nezapálené miesta aplikujem aj to, nechám vsiaknuť a potom jej dám hnedý Ichtyol a kyselinu mliečnu.

Je táto trojkombinácia na nezapálené miesta v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam dodržiavať liečbu stanovenú lekárom.

A teda Ichtyol zmiešať s Locoidom aplikovať 7 dní. Následne môžete používať čistú Vitella Ictamo pastu.

Nie je vhodné súbežne aplikovať 2 prípravky s obsahom ichtamolu. Ichtamol sa ľahko vstrebáva a to aj cez neporušenú kožu, môže spôsobiť lokálne podráždenie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut