Môžem použiť Canesten na vaginálnu mykózu bez toho, aby som prerušila dojčenie?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

mám vaginálnu mykózu (svrbenie, pálenie bez výtoku).

Môžem použiť Canesten bez toho, aby som prerušila dojčenie?

Viem, že sa používa na liečbu bradaviek počas dojčenia, tak nerozumiem prečo píšu, že prerušiť dojčenie počas užívania.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Canesten môžete použiť bez prerušenia dojčenia. Ide o lokálnu (vaginálnu) aplikáciu, pri ktorej sa množstvo účinnej látky, ktorá sa vstrebe znižuje na minimum.

Informácia od výrobcu o prerušení dojčenia je uvedená práve kvôli možnej aplikácií aj na bradavky. V tomto prípade je potrebné ho dôkladne pred dojčením zmyť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut