Môžem podávať Lipo C Askor a Esprico 6-ročnému synovi bez obalu?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania doplnkov Lipo C Askor a Esprico 6-ročným chlapcom. Jeho váha je 19 kg. Nevie prehĺtať tablety a sirupovú formu nechcem.

Môžem mu obsah obidvoch doplnkov podávať bez obalu?

Je obsah 520 mg /1 tableta pre syna v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Esprico je vhodné pre deti od 5 rokov. Obsah kapsuly je možné vytlačiť priamo na lyžičku, alebo zamiešať do jedla (nie do teplého).

Z prípravku Lipo C Askor môžete podávať obsah 1 kapsuly denne, zapiť dostatočným množstvom tekutiny. A to najlepšie ráno nalačno.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut