Môžem podávať dcére Amoksiklav, ktorý nebol skladovaný v chladničke?

Zodpovedané
12. máj 2022

Dobrý deň,

7 ročnej dcére bol predpísaný Amoksiklav 2x 457 mg/5 ml. Keď som ho vyberala z lekárne, tak lekárnička povedala, že netreba liek držať v chladničke. Viac som sa nad tým nepozastavovala a liek som začala dcére podávať.

Po 3 dňoch sa mi nepáčila farba - zmenila sa na mierne ružovkastú. Pozrela som na krabičku a tam je písané, že liek sa uchováva pri teplote do 25 stupňov a zriedený pri 2 až 8 stupňov v chladničke.

Čo mám robiť?

Mám ho prestať podávať?

Dcérka mala horúčku, kašeľ a bola zahlienená. Teraz jej nie je už nič.

Ďakujem

Dobrý deň,

sirup po nariedení musí byť uchovávaný v chladničke. Vzhľadom na to, že zmenil svoje akostné parametre, tak je jednoznačne ďalej nemožné ho podávať.

Kontaktujte lekára o opätovné predpísanie sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut