Môžem podávať 6 ročnej dcére Cebion, vitamín D a probiotiká súčasne?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamín.

Kedy je najvhodnejšie podávať 6 ročne dcére Cebion, vitamín D a probiotiká?

Môžem aj podávať všetky vitamíny naraz, alebo je potrebný časový odstup?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte podávať aj naraz.

Ale ak podávate vitamín D v kvapkách, tak ten je potrebné podávať v mlieku, alebo nakvapkať na chlebík s maslom. A vitamín C kvapky (Cebion) je potrebné podávať na lyžičke s čajíkom alebo s vodou.

Je to dôležité, pretože vitamín D je rozpustný v tuku a vitamín C je rozpustný vo vode.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová