Môžem podať dieťaťu kvapky Stoptussin, keď sú otvorené od roku 2019?

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

v príbalovom letáku sirupu Stoptussin je uvedené, že ho treba používať len niekoľko týždňov po otvorení. V príbalovom letáku Stoptussin kvapiek som však nič také nenašla.

Znamená to teda, že sú trvanlivejšie?

Môžem dať dieťaťu Stoptussin kvapky dnes, keď som ich otvorila v roku 2019 a exspirácia je 5/2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, tak ako píšete. Stoptussin kvapky obsahujú ako základ etanol, ktorý zároveň pôsobí ako konzervačná látka. Na rozdiel od sirupu ich môžete od otvorenia používať do konca exspirácie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut