Môžem podať dcére probiotiká v mlieku?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

mojej 6 - ročnej dcére boli odporúčané probiotiká Probio-Fix Inum.

Dcéra ešte kapsule nevie prehltnúť, jogurty neje, môžem jej ich podávať v mlieku? Alebo mám zvoliť Probio-Fix kvapky? Nebudú pre ňu slabé?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre tento vek sú už vhodné kapsuly Probio-Fix Inum. Kapsulu pokojne otvorte, pretože obsah kapsuly je chránený voči kyseline žalúdočnej aj po vysypaní a vmiešaní do chladenej viskóznej potraviny, napr. mlieko alebo kaša (nie ale do vody).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut