Môžem počas tehotenstva užívať súčasne Ferro-Folgamma a LadeeVita?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

doktor mi predpísal tabletky na železo Ferro-Folgamma. Beriem aj LadeeVita od začiatku tehotenstva.

Môžem tieto tabletky spolu kombinovať?

Nebudem mať veľa železa?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedený liek a doplnok LadeeVita by ste spolu kombinovať nemali. A to nie kvôli obsahu železa, ale pre vysoký príjem kyseliny listovej.

V jednej kapsule Ferro-Folgammy je obsiahnutých 5 mg kyseliny listovej, čo je maximálna denná dávka počas tehotenstva. Dopĺňanie v ďalších prípravkoch sa považuje už za kontraindikované.

LadeeVita

LadeeVita je trimestrové balenie výživového doplnku pre tehotné a dojčiacie mamičky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut