Môžem po použiťí Multi-Gyn FloraPlus vaginálného gélu cítiť pálenie?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

na obnovu mikroflóry mi doktor poradil Multi-Gyn FloraPlus vaginálny gél. Po aplikácii ma veľmi páli pošva.

Je to normálna reakcia alebo alergia?

Ďakujem

Dobrý deň,

už som sa s takouto reakcio stretla. Ak je sliznica viac podráždená (napr. po mykóze) v dôsledku rýchlej zmeny pH môže dôjsť ku krátkodobému pocitu pálenia. Táto reakcia by mala behom pár minút vymiznúť. Nemala by byť výrazne nepríjemná ako uvádzate vy.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut