Môžem kombinovať Guajacuran, Gabagamma a Cavinton Forte?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

mám pískanie v uchu, bolesti zubov, tváre, hlavy a uší. Diagnostikovali mi neuralgiu a všetky tieto tabletky každý deň Guajacuran, Gabagamma, Cavinton Forte celkovo 7 tabletiek, Diclofenac.

Na čo sú tie lieky?

Môžem vlastne užívať toľko liekov?

Mala som mierne zväčšenú pečeň, mám astmu a panickú poruchu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Lekár, ktorý Vám nasadzoval liečbu Vám musel ozrejmiť na čo Vám ich predpisuje.
Cavinton zlepšuje prekrvenie, pravdepodobne kvôli spomínanému pískaniu v uchu.
Guajacuran pôsobí na uvoľnenie svalstva a na ukľudnenie.
Gabagamma je na neuralgiu.
Diclofenac je protizápalový liek, ktorý aj zmierňuje bolesť.

Kombinácia Fuajacuran a Gabagamma môže na Vás pôsobiť utlmujúco.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie