Môžem dávať 9-mesačnému synovi Sinupret na uvoľnenie zadného hlienu?

Zodpovedané
2. sep 2024

Dobrý deň,

môj 9-mesačný syn má angínu alebo mononukleózu. Doktorka nevie presne, lebo má červené hrdlo a 3 dni vysoké horúčky. Dostal antibiotiká Cefzil plus probiotiká, Fenistil kvapky. Plus do uška Burrow kvapky, lebo mal zapálené uško.

Príšerne chrapčí, hlavne pri dojčení. Vydrží maximálne 2 minúty a hneď chrapčí. Po tých 2 minútach lapá po dychu. Aj mu stále vystriekavam Sterimarom plus odsajem, ale neodsajem vlastne nič. Dávam mu Nasivin kvapky.

Môžem začať dávať Sinupret na uvoľnenie zadného hlienu?

Ďakujem

Dobrý deň,

po dohode s lekárom môžete podať aj Sinupret.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie