Môžem dávať 27 mesačnej dcére rybí olej?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania rybieho oleja.

Musí ho odporučiť lekár?

Môžem ho dať preventívne 27 mesačnej dcérke?

Čítala som, že je to veľmi vhodné najmä do 3 rokov, keď sa ešte vyvíja nervová sústava.

Ďakujem

Dobrý deň,

podávanie prípravkov s obsahom Omega-3 mastných kyselín je vhodné u detí od jedného roka aj bez odporúčania lekárom.

Omega-3 mastné kyseliny prispievajú k správnemu vývoju mozgu, zraku a nervových buniek. Naviac sú bohatým zdrojom vitamínu D, dôležitého pre správny vývin kostí a podporu imunity.

V tomto veku dieťaťa je vhodný MÖLLER´S Omega 3 Môj prvý rybí olej. Dávkovanie je 2,5 ml denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut