Môžem dať ročnej dcérke z Forlaxu pre dospelých?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

moja ročná dcéra má už dlhšie problémy s tuhou stolicou. Nepomohla úprava stravy, dostatočný pitný režim. Pediater odporučil ísť na gastroenterologické vyšetrenie.

Doktorka jej urobila sono a povedala, že ona musela mať tvrdú stolicu, ktorá ju bolela a teraz zadržiava.

Odporučila nám prípravok Forlax, tak sme si ho chceli zohnať v ČR. Detský Forlax 4 g tam je však len na predpis.

Môžem odvážiť a dať z Forlaxu pre dospelých?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete. Prípravky majú totožné zloženie, líšia sa len gramážou účinnej látky. Odvážte z vrecka pre dospelých presne 4 g Forlaxu na jednu dávku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut